KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17112035

nr 1711 2035

Anna Gardell-Ericson

(1853-1939), Sverige

Skärgård. Signerad, akvarell, 24x35 cm, yttermått inklusive ram: 30x43 cm

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

måndag 30 juni 2025
kl 20:42:03

Anna Gardell-Ericson

Läs mer om Anna Gardell-Ericson